Start platformy moodle w Szkolnym Serwisie Edukacyjnym

17.02.2011 r. rozpocznie się e-learningowy kurs Excela na platformie moodle Szkolnego Serwisu Edukacyjnego. Kurs kierowany jest dla osób, które nie znają programu, chcą nauczyć się go od podstaw ewentualnie dla osób, które kiedyś go poznały, ale nie korzystały i chcą go sobie przypomnieć.

Kurs pozwala na zrozumienie funkcji programu, poznanie jego narzędzi i menu, zdobycie umiejętności obsługi programu i korzystania z jego możliwości na poziomie średnim. Kurs ma budowę modułową. Realizowany przez Internet na platformie zdalnego nauczania, nie wymaga spotkań stacjonarnych. Uczestnictwo w kursie polega cotygodniowym zapoznawaniu się z merytoryczną zawartością kursu, wykonywaniu zadanych ćwiczeń i wykonaniu zadań niezbędnych do zaliczenia każdego modułu i każdej części kursu. Kurs składa się z trzech niezależnych modułów. Moduł pierwszy, który właśnie rozpoczyna się, składa się z 9 lekcji. Do każdej lekcji przygotowany jest materiał dydaktyczny, na który należy przeznaczyć około 90 min. nauki. Zakończenie kursu zaplanowane jest na 5 maja 2011 r. co oznacza, że do tego terminu uczestnicy muszą wykonać zadania niezbędne do zaliczenia kursu.

Uczestnikami kursu mogą być uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, którzy dokonają rejestracji za pomocą Formularza udostępnionego w zakładce Rejestracja. Pierwszeństwo mają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łodzi. Dla nich też możliwe będą konsultacje stacjonarne w ramach kursu, które odbywać się będą we wtorki w godzinach 13.30 - 15.00.

Rejestracja za pomocą Formularza oznacza możliwość uzyskania dostępu do platformy moodle. Osoby zarejestrowane otrzymają maila zwrotnego z logiem i hasłem do zalogowania się na platformie. Po zalogowaniu się będą mogły utworzyć swój profil i zapoznać się z materiałami dotyczącymi kursu oraz podjąć decyzję o zapisaniu się na kurs. Konto na platformie będzie utrzymane do końca edukacji w SP nr 5. Uczniowie mający konta na platformie będą mogli korzystać ze wszystkich kursów, które w tym czasie się pojawią.

Anna Marciniak « aktualności