Obłęd! Jestem gwiazdą! - Brezina Thomas

Samaragda Mueller to zwariowana nastolatka, której głowa cały czas jest pełna pomysłów. Jedyną jej wadą jest nieśmiałość. Jest przewrażliwiona na punkcie swojego wyglądu. Z kompleksów wyciąga ją przyjaciółka Rebecca. Sammi mieszka w domu razem z tatą Arno, siostrą Lissan i babcią Henią. Matka dziewczyny wyjechała z jakimś mężczyzną kiedy ta była małym dzieckiem.

Pewnego dnia równie szalona Rebecca zgłosiła Samaragdę na casting do programu "Starmaker". Sammi oczywiście stawiała opór i jest zła na przyjaciółkę, ale ta nie przejmuje się prośbami i groźbami Sammi. Ostatecznie zapada decyzja: idą razem. Tylko, w co się ubrać? Rebbeca szybko znajduje fajny zestaw i pożycza Sammi swój top. Tyle, że trochę za mały... Casting dla Samaragdy to jedna wielka klapa. Co prawda śpiewa piosenkę swojego autorstwa jednak jest bardzo onieśmielona, ma gazy w jelitach, top pęka i spada na ziemię... Ze wstydu dziewczyna ucieka do domu i o mało nie wpada pod samochód. Jednak to pasmo nieszczęść okazuje się przepustką do świata gwiazd.

Po pewnym czasie odwiedza ją producent muzyczny i menadżer wielkiej gwiazdy: Justina Justa. Proponuje jej nagranie własnej płyty! Dziewczyna się zgada. Stoi u progu wielkiej kariery. Jednak w tym momencie dowiaduje się, że Rebecca jest w "Starmakerze"! Poza tym popiera ją Jacqueline- klasowa gwiazda, która ma wuja dyrektora, nienawidzi Sammi i "poluje" na Lenne'go, chłopaka za którym szaleje przyszła gwiazda. Robi się gorąco, ale Samaragda się nie poddaje. Przyjmuje wraz z jej babcią Henią dziennikarzy, ludzi z branży muzycznej, a nawet samego Justina Justa, który zaprosił ją na rozdanie "Złotych Nut". Okazuje się wtedy, że Justin to nieczuły i podły zwierz. Wybrał się na galę z Sammi, żeby móc się pokazać prasie, bo jego sława maleje. Kiedy on rozmawia o tym, że wybrał się z Sammi tylko dla szpanu z jakąś wielka sławą dziewczyna wylewa na jego garnitur Armaniego lampkę szampana. Just jest wściekły. Sammi wraca do domu i zrywa wszystkie plakaty swojego byłego idola ze ściany.

Po tygodniu zostaje zaproszona do programu "Starmaker" bo jury zauważyło swój błąd- nie przyjęli jej a ona ma wielki talent! Dziewczyna śpiewa swoją piosenkę. A Rebecca odpada z programu. Wtedy przed kamerami przepraszają się i obiecują sobie dozgonną przyjaźń. Sammi prosi jury żeby Rebecca została w "Starmakerze" . Oni żądają od niej zdradzenia sekretu dla kogo śpiewa swoją sławną piosenkę. Wtedy Sammi podchodzi do Lenne'go. A Rebecca zostaje w programie.

Iza Kocik klasa 6a.

« klub recenzenta