Stan gotowości szkół na przyjęcie sześciolatków ocenili kontrolerzy NIK
W NIK powstaje raport dotyczący przygotowania szkół do objęcia obowiązkiem szkolnym 6-latków. Izba stwierdziła, że wszystkie skontrolowane placówki będą na to gotowe po wyeliminowaniu stwierdzonych nieprawidłowości. Wiele z tych nieprawidłowości zostało usuniętych w trakcie kontroli. Pozostałe nie mają charakteru definitywnie uniemożliwiającego objęcie 6-letnich dzieci obowiązkiem szkolnym.
Moje dziecko w przedszkolu i szkole
Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Komu mają wierzyć rodzice sześciolatków
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło (wreszcie) szerszą akcję informacyjną dotyczącą sześciolatków w szkołach. Nie jest to może jeszcze na razie jakiś cud, ale dobrze, że może powstanie jakiś zasób materiałów, z których będą mogli korzystać rodzice decydując o posłaniu dzieci do szkoły. Od dłuższego czasu taką kampanię prowadzą również organizatorzy akcji ?Ratuj Maluchy!?, chociaż przesłanie ich działań jest przeciwne niż minister Szumilas. Komu wierzyć?
Szkoła obrócona o 180 stopni?
Szkoła obrócona o 180 stopni? Taka, w której jako pracę domową uczniowie otrzymują do obejrzenia wykłady na wideo i powiązane z nimi ćwiczenia online, a podczas pobytu w szkole rozmawiają, dyskutują ze sobą, pomagają sobie, tworzą związane z danym tematem symulacje, gry, zabawy itp.? Czy to w ogóle możliwe? Tak, zobaczmy, że to jest możliwe.
MEN OTWIERA EDUKACJĘ SZKOLNĄ NA E-LEARNING
Edukacja online rozwija się w Polsce od wielu lat, także w polskiej szkole. Do tej pory mogła się rozwijać jedynie na zasadzie eksperymentu. Resort edukacji chce zmienić obowiązujące prawo i pozwolić na prowadzenie części zadań edukacyjnych w formie e-learningu.
Nowe trendy w edukacji
Warto wiedzieć jak zmienia się szkoła, jakie są nowe trendy w edukacji.
Szkolny Serwis Edukacyjny
Oddajemy do dyspozycji Waszych dzieci, Szkolny Serwis Edukacyjny dostępny 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie, w którym znajdą wiele interesujących materiałów do samodzielnej nauki, do rozwijania swoich zainteresowań w różnych dziedzinach.
1