Zaproszenie do korzystania ze Szkolnego Serwisu Edukacyjnego

Serwis dostępny jest 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie. Mogą z niego korzystać uczniowie, ich rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Łodzi. Serwis nie wymaga ani rejestrowania się, ani logowania.

Każdy uczeń szkoły podstawowej znajdzie tutaj coś dla siebie: internetowe koła zainteresowań: Klub Przyrodnika, Klub Brytyjczyka, Kącik matematyczny, Klub Internauty,do których dostęp jest poprzez zakładkę "Koła internetowe". Planowane jest utworzenie jeszcze innych kół zainteresowań.

Znajdziecie tutaj wiele materiałów do samodzielnej nauki. Możecie rozpocząć kurs korzystania z zaawansowanego edytora grafiki GIMP-a. Zapoznaj się z możliwościami tego programu wchodząc w menu główne "Zostań fanem GIMPa" oraz zakładkę "Co potrafi GIMP". Wkrótce będziesz mógł rozpocząć elearningowy kurs arkusza kalkulacyjnego Excel rejestrując się na szkolnej platformie elearningowej moodle.

Ale Serwis to nie tylko nauka. W zakładce "Uczniowie polecają" znajdziecie gry, które polecają uczniowie. Korzystając z formularza kontaktowego dostępnego z menu "Napisz do nas" można przesłać link do strony ze swoją ulubioną grą i także polecić ją swoim kolegom.

W menu głównym Aktualności pojawiają się informacje o bieżących wydarzeniach i zmianach dokonanych w Serwisie.

W menu "Szkoła z Klasą w naszej Szkole" dostępne są najnowsze informacje dotyczące tego co dzieje się w naszej szkolnej akcji "Szkoła z Klasą" oraz zamieszczone są materiały do przeanalizowania, przygotowujące uczniów i nauczycieli do udziału w tej akcji.

W zakładce "Polecane strony" znajdziecie linki do ciekawych stron z edukacyjnymi grami, w "Warto obejrzeć" niezwykłe filmy edukacyjne o różnej tematyce.

Zapraszamy. Życzymy owocnego i przyjemnego korzystania z Serwisu.

Redakcja Serwisu

« uczeń